Charlie kjøper b boller og a appelsinjuice på butikken. Sett opp bokstavuttrykket for hva dette koster dersom bollene koster 5 kr per stykk og appelsinjuicen koster 15 kr per boks.
Oppgave 2
Charlotte kjører m mil med mopeden. Bensinforbruket til mopeden er 0,3 L per mil. Sett opp et bokstavuttrykk for bensinutgiftene til Charlotte når bensinen koster 15 kr per liter.
Oppgave 3
Charlotte og Charlie sitter på i en bil som bruker 0,5 L per mil. Dersom de kjører k kilometer og bensinen koster 15 kr per liter, hva blir bokstavuttrykket for bensinutgiftene?