Overslagsregning 1: Spor III

SPOR III

Oppgave 1

appelsinCharlotte kjøpte 2,7 kg appelsiner til 16,70 kr per kilogram.

a) Bruk overslagsregning og regn ut omtrent hvor mye hun måtte betale for appelsinene.

Charlotte betalte 43 kr for 3,7 kg epler.

b) Bruk overslagsregning og regn ut omtrent hvor mye 1 kg epler koster.

 

Oppgave 2

Charlie kjøpte 1,8 kg mandariner til 11,70 kr/kg.

a) Bruk overslagsregning og regn ut omtrent hvor mye han måtte betale for mandarinene.

Charlie kjøpte 2,3 kg pærer til 28,70 kr.

b) Gjør et overslag for å finne kiloprisen.

 

Se fasit

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *